Warsztaty indywidualne z fotografii kulinarnej 

Podstawy fotografii i stylizacji kulinarnej (światło dzienne) 

Dla kogo są te warsztaty?

Dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych, które chcą nauczyć się lub udoskonalić fotografowanie przy świetle naturalnym. 

Program warsztatów:

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. 

W części teoretycznej zaczniemy od nauki obsługi Twojego aparatu, jeśli jeszcze tego potrzebujesz. Porozmawiamy o tym, co to jest prawidłowa ekspozycja oraz jak czytać histogram. Następnie na przykładach pokażę Ci moje ulubione techniki kompozycyjne oraz podstawowe zasady stylizacji jedzenia. Podzielę się także z Tobą wskazówkami, skąd wziąć tła i propsy, które wzbogacą Twoje zdjęcia. Omówię także Twoje dotychczasowe zdjęcia i wskażę obszary, nad którymi warto pracować. 

W części praktycznej pokażę Ci krok po kroku, jak powstają moje zdjęcia - od wymyślenia koncepcji, poprzez dobór tła i akcesoriów, poprzez ustawienie oświetlenia i parametrów zdjęcia. Wykorzystamy do tego planer sesji zdjęciowej, który otrzymasz ode mnie w prezencie. Następnie będziesz mieć możliwość wykonania kolejnych stylizacji pod moim okiem. Wspólnie będziemy fotografować sałatkę, zupę oraz deser. Możemy też umówić się na inne dania. 

Zabierz ze sobą:

Zabierz swój aparat wraz z obiektywem, instrukcję obsługi do aparatu, statyw (możemy też skorzystać z mojego) oraz notatnik i długopis, aby zapisać przekazywane informacje. 


Cena: 800 zł od osoby za 6 godzin. 
Istnieje możliwość wystawienia faktury bez VAT. 

Warsztaty z fotografii ze światłem ciągłym + stylizacja kulinarna 

Dla kogo są te warsztaty?

Warsztaty są dla osób, które mają już fotograficzne podstawy i chciałyby nauczyć się fotografowania ze światłem ciągłym, a także rozwinąć swoje zdolności komponowania oraz stylizacji jedzenia. Zakładam, że znasz już swój aparat i wiesz, co to jest ekspozycja. Jeżeli interesuje Cię światło błyskowe, zapraszam na warsztaty dedykowane światłu sztucznemu (poniżej). 

Program warsztatów: 
Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej. 

W części teoretycznej porozmawiamy o lampach ze światłem ciągłym - jakie dają możliwości oraz jakie mają ograniczenia. Wskażę Ci, na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy. Następnie na przykładach pokażę Ci moje ulubione techniki kompozycyjne oraz podstawowe zasady stylizacji jedzenia. Podzielę się także z Tobą wskazówkami, skąd wziąć tła i propsy, które wzbogacą Twoje zdjęcia. Omówię także Twoje dotychczasowe zdjęcia i wskażę obszary, nad którymi warto pracować. 

W części praktycznej pokażę Ci krok po kroku, jak powstają moje zdjęcia - od wymyślenia koncepcji, poprzez dobór tła i akcesoriów, poprzez ustawienie oświetlenia i parametrów zdjęcia. Wykorzystamy do tego planer sesji zdjęciowej, który otrzymasz ode mnie w prezencie. Do oświetlenia potrawy wykorzystamy lampę ze światłem ciągłym - pokażę Ci, jak oświetlić scenę przy użyciu jednego źródła światła. Następnie będziesz mieć możliwość wykonania kolejnej stylizacji pod moim okiem. 

Zabierz ze sobą:

Zabierz swój aparat wraz z obiektywem, instrukcję obsługi do aparatu, statyw (możemy też skorzystać z mojego) oraz notatnik i długopis, aby zapisać przekazywane informacje. 

Cena: 800 zł od osoby za 6 godzin. 
Istnieje możliwość wystawienia faktury bez VAT. 

Nauka fotografii w sztucznym oświetleniu (światło ciągłe lub błyskowe)

Dla kogo są te warsztaty?
Warsztaty są dla osób, które chcą nauczyć się fotografować przy użyciu lamp - do wyboru światło ciągłe lub błyskowe. Zapraszam zarówno fotografów kulinarnych, jak i produktowych. W ramach tych warsztatów nie skupiamy się na nauce stylizacji czy kompozycji. Zakładam, że masz już znajomość obsługi swojego aparatu oraz podstaw fotografii. 

Program warsztatów: 
Na warsztatach pokażę Ci jak wykonać zdjęcia przy użyciu jednego źródła światła. Warsztaty będą składały się z części teoretycznej i praktycznej. 

W części teoretycznej omówimy następujące zagadnienia:

  • rodzaje światła sztucznego do wyboru
  • światło ciągłe kontra błyskowe - czym się różnią, jakie mają ograniczenia oraz możliwości
  • na co zwrócić uwagę przy zakupie lamp
  • zasada działania lampy błyskowej - jak ustawiamy ekspozycję? 
  • jak manipulujemy światłem sztucznym oraz przegląd manipulatorów światła 

Zakres części teoretycznej możemy zmienić, jeśli interesuje Cię tylko światło ciągłe czy błyskowe. 

W części praktycznej wspólnie ustawimy oświetlenie dla 3 różnych scen - jasne zdjęcie z łagodnymi cieniami i światłem bocznym, zdjęcie ciemne, nastrojowe, z wyraźnymi cieniami oraz zdjęcie z góry typu flatlay. Na życzenie możemy też ustawić lampy i modyfikatory pod zdjęcie na białym tle typu packshot. 

Zabierz ze sobą:
Zabierz swój aparat wraz z obiektywem, statyw (możemy też skorzystać z mojego), jeśli chcesz - swoje lampy (lub będziemy korzystać z moich) oraz notatnik i długopis, aby zapisać przekazywane informacje. 

Cena: 800 zł od osoby za 6 godzin. 
Istnieje możliwość wystawienia faktury bez VAT. 

Jak zapisać się na warsztaty? 

Napisz do mnie na zuzanna.ploch@gmail.com lub zadzwoń 795 736 657. 

Warsztaty odbywają się w mojej domowej pracowni w Józefosławiu pod Warszawą (dojazd komunikacją miejską). 

Using Format